کلوپ ایرانیان
خوش امدید برای دسترسی به تمامی امکانات تالار ابتدا ثبت نام نمایید

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کلوپ ایرانیان
خوش امدید برای دسترسی به تمامی امکانات تالار ابتدا ثبت نام نمایید
کلوپ ایرانیان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» دختر زیبایی که عکسش پربیننده ترین در گوگل شد!! + عکس
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime6/9/2013, 4:16 pm من طرف soheil444

» جک های خنده دار
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime6/8/2013, 2:07 pm من طرف rooze parpar92

» عکس‌های دختری که زیبایی‌اش را به راحتی از دست داد!
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime6/8/2013, 1:50 pm من طرف rooze parpar92

» ترول های جدید بهار 92
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime5/3/2013, 3:16 am من طرف vahid6713

» ببیند چه گلی میزنه
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime4/28/2013, 1:23 pm من طرف malijoon

» عکس های زیبا از دختران
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime4/28/2013, 1:23 pm من طرف malijoon

» فروم کلوپ ایرانیان
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime8/31/2012, 7:40 am من طرف یورقون

» مزایای مجرد بودن(مجرد ها خود را دسته کم نگیرند)
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime6/26/2012, 6:40 am من طرف شمیم

» زنی که توسط موجودات فضایی باردار شده بود! (+عکس)
مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است I_icon_minitime6/1/2012, 4:23 pm من طرف MOSLMAN

احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 1590
جديدترين کاربر ثبت نام شده: 22ehsan

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 154 في 63 موضوع

مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است

مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است Empty مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است

پست من طرف maryam671367 2/8/2011, 8:11 am

حسین عابدینی مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما که طبق گفته‌های هفته‌نامه پنجره مجبور است هر روز حواسش به بی‌بی‌سی فارسی باشد، گفت: بی‌بی‌سی فارسی از صدا و سیما حرفه‌ای‌تر است.
آفتاب: مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما معتقد است مخاطب بی‌بی‌سی فارسی کاهش پیدا کرده است.

حسین عابدینی مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما که طبق گفته‌های هفته‌نامه پنجره مجبور است هر روز حواسش به بی‌بی‌سی فارسی باشد، در گفت‌و‌گو با این هفته‌نامه درخصوص این شبکه فارسی زبان خارجی به نکات زیر اشاره کرد:

دو شب قبل از انتخابات ایران «نوبت شما» (برنامه ای از شبکه بی بی سی فارسی) به موضوع تقلب در انتخابات ایران پرداخت. خب حالا هم بیایند یک «نوبت شما» برای خودشان بگذارند.

این‎‎ها-بی بی سی فارسی- طی یک سال و نیم تلاش کردند که به اصطلاح روی تحولات بعد از انتخابات در جمهوری اسلامی زوم کنند و دائما درباره حفظ حقوق معترضان نصیحت‎‎هایی می‎‎کردند. الان این برگشته به خودشان و مردم انتظار داشتند که حداقل این نصایحی را که توی این مدت می‎‎کردند حداقل در مورد خودشان هم رعایت کنند.

الان بر اساس نظرسنجی‎‎هایی که انجام شده، مخاطب بی‎بی‎سی فارسی کاهش پیدا کرده است. اوج مخاطب آن‎‎ها مربوط به همان دوران انتخابات بود. بی‎بی‎سی هم مثل voa می‎‎شود. روزگاری بازار صدای آمریکا خیلی داغ بود. اما کم‎کم مردم آن را پس زدند.

نمی‎‎گویم الان صدای آمریکا مخاطب ندارد، اما می‎‎گویم نسبت به گذشته، ریزش زیادی داشته است. در مورد بی‎بی‎سی فارسی هم نظرسنجی‎‎ها همین را نشان می‎‎دهد که از هشت ماه قبل تاکنون مخاطبانش به زیر 25 درصد رسیده‎اند.

الان این پرسش جدی است که آیا مطالبی که دائما در قالب تماس بینندگان و شنوندگان و ایمیل‌‎های آن‌‌ها از بی بی سی فارسی مطرح می‎‎شد، واقعا از ایران بود یا از اتاق بغلی!

نه می‎‎گویم بی بی سی فارسی اهمیت فوق‎العاده دارد، نه می‎‎گویم اهمیت ندارد. من دارم اوضاع را تحلیل می‎‎کنم. اما این را هم نباید فراموش کنیم که فقط ریزش مخاطب بی‎بی‎سی فارسی مهم نیست. رسانه ملی باید به فکر ترقی باشد. واقعیت این است که آن‎‎ها از ما حرفه‎ای‎تر هستند. آمورش دیده‎اند، کارشان را بلدند و هزینه هم می‎‎کنند. غربی‎‎ها در این زمینه از ما جلوترند و انگلیسی‎‎ها هم از همه غربی‌ها.

maryam671367

تعداد پستها : 2

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة